Foto & video: jít zpět

Norway 2012 Havoya

Pro velký věhlas lokality Havoya, která se proslavila velkými úlovky trofejních halibutů jsme se s podporou firmy Worldfishing rozhodli na konci srpna 2012 navštívit jedno z nejseverněji položených lovišt, abychom se o kvalitě přesvědčili na vlastní kůži. K fishingu jsme měli plně vybavené lodě se silnými motory 135HP se vším co je k tomu třeba. Bohužel jsme, i přez velkou snahu velkého halibuta nechytili. Povedl se nám ale lov kelerů a to byl úplnej masakr. Tomáš našel krásnou hranu a během chvíle jsme měli 16 metrovek o váze 8-10kg/ks. Naprosto masakrální fishing, po kterým nás druhý den bolelo celé tělo. Zde můžete shlédnout sestřih z hlavní expedice roku 2012. Album stáhni ZDE

První velkej chycenej keler expedice. Kousek od Havoye jsme našli díru mezi podmořskými horami, kde hloubka padala z cca. 60 na 90 až k 120m. Tady Míra Jínek během chvíle vytáhl takovouhle krásnou metrovku. Na tomto místě jsme zůstali a chytali ještě asi hodinu. Odměnou nám byla bolavá záda, ruce a spousta krásnejch kelerů.
Miroslav Jinek

Dva kusy najednou nebyla žádná výjimka. Počet úhoříků na návazci jsme museli ze dvou omezit na jeden, protože se několikát stalo, že se nám na nástrahy pověsily víc jak dvě tresky a pak jsme přišli o návazec i pilker.

Skvělé lodě Aronety s výkonem motoru 135HP, díky kterým jsme se po vodě rychle přepravovali...
Ayashi fishing

Nakonec i halibut nám byl odměnou. Malý, ale byl....

Závěrem:
Havoy je jedno z nejvýše položených lovišť Evropy, kde můžeme lovit tresky, halibuty a pod... Lokalita nebyla špatná, ale z našeho pohledu se za rybami jezdilo příliš daleko a vzhledem k vyšší ceně za služby najdeme zcela jistě lepší lokalitu, např. o 50 km jižněji položenou Soroy.

Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme