Foto & video: jít zpět

ROCK NORWAY 2013 SOROYA

Takže, zdravíme všechny ze Soroya. Snad už tradičně nám nepřeje počasí, fučí vítr přes 10m/s a chytatelno je pouze před Hasvikem. I přes to chytáme. Počasí se má ale zlepšit! Platí, že silný vitr nažene k pobřeží velké ryby, bude to tak?

10.7.2013 - 11.7.2013
Hlásíme příjezd na Soroy. Cesta proběhla hladce. Letecky jsme se z Prahy do Tromsa přepravili za 5hodin, za dalších 5hodin jsme byli v Oksfjordu a čekali na trajekt, který nás v 8:15 přepravil do rybářského ráje. Po příjezdu na Hasvik dostal Ahmad originál Hektor a Ayashifishing present.
Hektor

Po uvítací hostině jsme připravili udice a nástrahy. Letos, po velmi dobré zkušenosti z loňska jsme dali přednost nástrahám Cutbait 25 cm 460 g, před nástrahami Roybait. Tím, jak má Roybait dole umístěné trojháky se dost často zachytává o dno (zejména při lovu koček) a pak není problém ztratit několik, ne zrovna levných nástrah za výpravu. Cutbait dole ve spodní části trojháky nemá a tak o něj prakticky nepřicházíme. Je ale dobré přidat jeden menší trojhák na ocas, kde jak jsme zjistili chodí záběry nejčastěji. Nástrahy neztrácíme a prakticky každý záběr vytáhneme rybu. Proto je u nás Cutbait číslo 1.

Praxe mluví za vše! Hodinový fishing, kočka a halibut.
Míra při zdolávání halibuta, který bohužel pod lodí pláchl...

...a Tomášova největší kočka vážila někde okolo 8kg. Všechny ulovené ryby (celkem 5ks) byly chyceny na pojišťovací trojhák přidaný na ocas nástrahy Cutbait, během asi 2 hodin fishingu...

Rozfoukané moře při 11m/s. Na hranici chytatelnosti a v závětří fjordu před Hasvikem.

...a ještě jedna z filetárny. Teď je cca.16:25. Dáme něco k jídlu a za asi 2-3 hodiny jdeme zas..
Tomáš Poul

12.7.2013
Jelikož, jsme si za poslední dny kvůli počasí, jako všichni na Soroya moc nezachytali. Chtěli jsme si dnes spravit chuť a díky dobrému počasí chytat od cca. 16 hod do pozdních ranních hodin následujícího dne. Bohužel ryb bylo tolik, že jsme po nich na lodi během hodiny šlapali a po 3 hodinách zcela zdemolovaný museli fishing ukončit. Celkem jsme nachytali 45 kusů o velikosti kolem metru. Pár kusů bylo okolo 120 cm. Převládali metrový keleři! Zítra už budeme jen tak pro zábavu ťukat kočky a třeba se splete i halík :o)

HEKTOR

První pěkná treska ulovena v hloubce cca. 90 metrů na Cutbait. Vážila 14 kg.

Mirďánkovi se povedli dvě najednou, to ale nebyla dnes žádná výjimka....
Miroslav Jinek

...ryby jsme tahali i po třech.....

prostě masakrální 3 hodinovej fishing :o)
Miroslav Jinek

13.7.2013
Dnes nám po dlouhé době konečně přálo počasí. Po včerejším masakru jsme se mohli věnovali zkoumání nových míst, hloubek i mělčin. Povedli se krásný halibuti a před Hasvikem jsme čapli i dvě kočky.
Tomáš Poul

Miroslav Jinek

14.7.2013
Tak se nám opět dnes zkazilo počasí. Leje jako z konce už několik hodin a fouká silný vítr. Zkusíme se jít rozloučit s mořem před Hasvik, kde jsme na ploše o velikosti fotbalového hřiště chráněni před větrem. Na všech ostatních místech je nechytatelno :o(
Myslím, že můžeme konstatovat to, že jsme z 5 dnů na Soroya strávených chytali 1,5 dne. Zbytek jsme prospali na pokoji :o) V 18:15 odjíždíme trajektem směr Oksfjord, dále pak Tromso a zitra jsme kolem oběda v Praze.

----------------------------------------------------------------------------------
Soroy je právem považována za jednu z nejlepších lokalit na světě pro lov matečných tresek obecných, halibutů a vlkoušů. Tento revír má od nás palec nahoru. 

Soroy je skvělá, doporučujeme!!!!

http://www.rybolovsoroya.cz/

Michal Simčo
+420 776 845 524

Novinky
NOVÉ CD LIFE 2018

Ve spolupráci s HUDEO.CZ, rádiem Fajn Rock Music & AB Records vydáváme po 3.letech naše nové řadové album LIFE 2018. Doufáme, že se bude líbit :) Klipový rok právě začíná.Všechny novinky
Doporučujeme