Foto & video: jít zpět

NORSKO SMOLA - Edoya

Jaký je ostrov SMOLA? Jaké je tu rybářské zázemí? Jaké se tu chytají ryby? A jak se dařilo malým rybářům? Račte vstoupit a přesvědčte se ! :o)
Skladba "Tohle tě rozhejbá" ke stažení klikni zde

23.8.2013 a 24.8.2013
Z ČR jsme vyjeli ve tříčlenné partě. Tomáš, Ondry a Romísek. Hned od samého začátku jsme měli kvůli montáži střešních nosičů 2 hodinové zpoždění. Zbytek pětičlenného týmu nás čekal v Oslu, kde se k nám s radostí připojili naši parťáci. Po cestě byla sranda. Kluci byli všude a koukali na všechno. I na to, jak někteří z nás vykonávají potřebu :o)

O zábavu se jistě postará tahle parta mladejch draků

V Norsku nás vítá opravdu krásné počasí a pohoda. O tom může požitkář Ondry vyprávět!


První seznámení s lovišti a první ryby. Máťa a polak 75 cm.

polak a makrela

25.8.2013 Začínáme s fishingem
Druhý den na Smole jsme se věnovali fishingu na 100 %.
Nachytalo se spoustu makrel. Zatím největší chycená 34 cm.


Tomáš dostal na hloubce asi 80 metrů krásnej záběr na maso.

a byl z toho krásná 75 cm mník

dnes už máme pohodu na chatě. HB se pustili do konzumace vodky na terase, Mexiko relaxovalo v obyváku
 
26.8.2013 Den štikozubců
Dnešní den začínáme pohledem na naši super sušárnu :o)
a ted už krásní štikozubci..

Ondry 78 cm

Tomáš 86 cm
Tomáš Poul

Makrel jsou u Smoly opravdu biliony. Ať jsme nahodili, kam jsme nahodili, všude samé makrely. Ondry ani nestačil odháčkovávat. To, když jsme je tahali nejčastěji po čtyřech :o)

Stačilo dobře najel, vysvětlit, co a jak a Mira zasekl obludu hodnou obdivu. Zdolával ji přibližně 10 minut, řval u toho, dřel jako pes. Ryba bojovala z plných sil. Nakonec ji, ale "nejlepší" rybář ČR zdolal a právem patří mezi českou rybářskou elitku :o) VIVAT MIROSLAVE, za štikouna 102 cm.
Miroslav Jinek

Miroslav Jinek

Miroslav Jinek

Danys Šimánek a jeho makrely
Daniel Šimánek

27.8.2013 Den životního úlovku, den makrel
Ahoj, já jsem Romísek! Dnes jsem fotografoval Zbynískův životní úlovek. Kdyby chtěl někdo z českých rybářů pořídit podobné foto, volejte na 0609, sem chlupatej, jak medvěd. Volej vole volej.... :o) 
Roman Dočkal

Ahoj, já jsem Zbynísek a tohle je můj syn Danýsek. Dnes jsem chytil mníka, svou životní rybu! Poprosil jsem Romíska, aby mě s ní vyfotil do klubového rekordu.
Zbyněk Šimánek

Když jsem večer u PC foto viděl, padl jsem na zadek úžasem :oO Jsem rád, že mou životní rybu, lenga 123 cm, fotografoval právě Romísek. Škoda jen, že neoddělal to pádlo.
Zbyněk Šimánek

mladej Šífa a Dočky při zpracování ryb

mladej mníkobijec s mníkem

dnes se nám, na velké makrely doslova dařilo! Najeli jsme na pěknou hranu, poblíž pevniny a povedlo se nekolik kusů mezi 38 až 41 cm

pěkná makrela se povedla i Máťovi
Matyáš Jinek

čerstvá makrela je opravdu velmi chutná a tak není divu, že je Ondry žral hned na moři
Ondřej Poul

A takhle dopadl dnešní fishing. Máme odchytáno :o)
Ondřej Poul

28.8.2013 Den výletu po ostrově, fishing ve vlnách
Dnes jsme se probudili do deštivého a větrného počasí. Jelikož byla předpověď slibná, alespoň, co se ústupu oblačnosti týká, rozhodli jsme se pro výlet po ostrově. Foto celé grupy pořízeno v městečku Hoppen.
ayashi fishing

Na ostrově Smola není, až zas tak moc věci k vidění. Museum traktorů nás ale nadchlo.
ayashi fishing

Večerní fishing ve vlnách byla adrenalinová záležitost. My, co jsme zoceleni severem s rozbouřenou vodou problém nemáme. Vyjeli jsme cíleně na štikouše. Pár pěknejch kusů při západu slunce se povedlo.
Tomáš Poul

29.8.2013 Den máčky skvrnité (žraloka skvrnitého)
Tak se nám pomalu, ale jistě přiblížil poslední den fishingu a to, co nás čekalo, nemá v historii AF obdoby. Kromě pěkných lengů, kelerů, makrel jsme chytili několik kusů máčky skvrnité (žraloka skvrnitého). Všechny paryby jsme s pokorou a se vší opatrností vrátili vodě! Největší se povedl Tomášovi. Byl dlouhý 78 cm. 
TomášPoul

druhý nejdelší se povedl Máťovi 67 cm
Matyáš Jinek

a třetího největšího 61 cm chytil Mira
Miroslav Jinek

...v tuto chvíli už většina posádky spí, protože zítra brzy ráno odjíždíme do ČR. Další info a zhodnocení celé akce bude až po návratu domů. 

12.9. 2013 zhodnocení akce SMOLA, Edoya 2013
Tak je to více jak 10 dnů, co se náš tým vrátil z poslední rybářské akce tohoto roku domů. Z lokality Smola Edoya máme velmi dobrý pocit! Srpnový fishing ve středním Norsku nás velmi mile překvapil. Za krátkou chvíli jsme nachytali nejvíce druhů ryb, co jsme kdy na výpravě chytli (treska obecná, tmavá, polak, jednoskvrnná, mník leng, brosma, štikozubec, makrela, sleď, okouník a žralok) za krásného počasí a klidného moře. Rybářské zázemí půjčené chaty bylo sice velmi slabé, hlavně pak přístup k molu a filetárna. Fishing za to ale 100% stál. Ve středním Norsku jsme určitě nebyli naposledy! Tuto lokalitu můžeme po rybářské stránce všem, co si chtějí v Norsku za pár korun dobře zachytat jenom doporučit! 

Děkujeme firmě Worldfishing (Martinu Urbanovi), za zprostředkování akce.

-------------------------------------------------------------------------------------
Nejúspěšnějším rybářem akce Smola se stal Zbyněk, díky Lengovi 128 cm! Gratulace Šífo!
Zbyněk Šimánek

Novinky
NOVÉ CD LIFE 2018

Ve spolupráci s HUDEO.CZ, rádiem Fajn Rock Music & AB Records vydáváme po 3.letech naše nové řadové album LIFE 2018. Doufáme, že se bude líbit :) Klipový rok právě začíná.Všechny novinky
Doporučujeme