Foto & video: jít zpět

Kapverdy 2014 Sal

Kapverdy jsou díky cenám a 6,5 hodinovému letu z Prahy, nejdostupnější destinací, kde můžeme lovit mečouny, plachetníky, tuňáky, wahoo, dorado, žraloky a jiné ryby tropických moří. Tuto destinaci jsme navštívili mimo hlavní rybářskou sezónu. Těm, co chtějí na Kapverdách rybařit, doporučujeme měsíce duben-září.

V lednu roku 2014 jsme vyrazili do Afriky na Kapverdy (Cape Verde) aby jsme zjistili, jaké se tu loví ryby. Není sice sezóna mečounů, ani plachetníků, jsme na okraji sezóny tuňáků, ale víme, že i přes to si zde můžeme skvěle zachytat. V lednu jsou na Kapverdách příjemné teploty okolo 25°C. 

Tabulka období lovených ryb na Kapverdách. (Martin Urban - World fishing)

14.1. 2014 jsme po 6,5 hodinovém letu z Prahy přistáli na Kapverdských ostrovech, konkrétně na ostrově Sal. 

Ubytovali jsme se na hotelu Oasis Salinas Sea v městečku Santa Maria. Po lehkém jídle a drinku jsme šli domluvit fishing za kapitánem Georgem (triling & deep fishing), kterého nám doporučil Martin z Worldfishingu a Jacobem, se kterým jsme domluvili denní a noční lov žraloků z pláže.

15.1. 2014 jsme relaxovali na hotelu. Vše kolem fishingu a obchodu s rybami se zde točí kolem mola, kam se každý den sjíždějí mezi 11 a 13 hodinou rybáři se svými úlovky, kde se ryby hned zpracovávají a prodávají. Mezi hlavními ulovenými rybami většinou nechybí tuňák, wahoo, dorado a různé drobné druhy ryb.16.1. 2014 Konečně jsme se dočkali a po dvou dnech čekání vyrazili na noční lov žraloků, který se odehrával z pláže, nedaleko hotelu Riu Garopa. Více informací v samostatné galerii.
Tomáš Poul
Lovili se žraloci černoploutvý, citronový a galapážský.
Miroslav Jinek

17.1.2014 Nás čekal DEEP FISHING, kde jsme měli možnost nahlédnout do rozmanitého podmořského světa plného barevných rybek, které se lovili na hloubkách 25 - 40m. Více informací v samostatné galerii.
Tomáš Poul
Ondřej Poul
Miroslav Jinek

18.1.2014 Nás čekal opravdu perný den. Nejprve od 8:00 troling na otevřeném oceánu a mega vlny, které špatně rozdýchal Ondry a lehce zakrmil...
Ondrěj Poul
od 14:00 pak dále lov žraloků na opuštěné pláži. Více informací bude v samostatné galerii.
Ondřej Poul

19.1. 2014 V Neděli se nedělá a to platí i pro kapverdské rybáře. Řečeno jasně, stručně, tento den jsme na ryby nevyjeli. 

20.1. 2014 Pondělí bylo opět nabité! Ráno troling, večer žraloci. Troling se bohužel musel tentokrát obejít bez Ondryho, který ho o dva dny dříve jen těžce rozdýchával, na sharky už jsme vyrazili v plné síle a za největšího chyceného žraloka této expedice dostal Mira modro-červenou plaketu.
Miroslav Jinek

21.1. 2014 Našemu pobytu zazvonil zvonec a byl konec. Někdy okolo 12:30 kapverdského času jsme odlítali směr evropa! Akce byla dobrá, ale chyběla pořádná ryba, ze které by jsme se potěšili. Bohužel i to patří k fishingu a tak třebas někdy příště! Lovu zdar.

Děkujeme firmě Worldfishing (Martinu Urbanovi), za zprostředkování akce. Lokalita může být pro Big Game dobrou volbou, ale NE v zimní měsíce. Na Kapverdy se zcela jistě vrátíme někdy v budoucnosti, ale v létě v 5 - 8.měsíci.

Více informací naleznete na: 
www.worldfishing.cz
Tel.:+420 606 767 666
 +420 732 480 630

Novinky
NOVÉ CD LIFE 2018

Ve spolupráci s HUDEO.CZ, rádiem Fajn Rock Music & AB Records vydáváme po 3.letech naše nové řadové album LIFE 2018. Doufáme, že se bude líbit :) Klipový rok právě začíná.Všechny novinky
Doporučujeme