Foto & video: jít zpět

Chorvatsko 2014 ...Lov tuňáků BIG GAME

Snad každej rybář, zatouží alespoň jednou v životě zkusit Big Game a změřit síly se sobě rovným protivníkem "tuňákem obecným - Bluefin". Je vůbec možné, takovýto adrenalin zažít v Chorvatsku? V moři, které se zdá být velkých ryb prosté? Může být Chorvatsko pro českého turistu vůbec zajímavé? Na tyto otázky známe odpověď!

Je jeden z posledních pěkných dnů babího léta roku 2014, když v tom nás napadne myšlenka, zkusit na samém sklonku sezóny šílenost. Vypravit se na víkend do Chorvatska a pokusit se ulovit velkého tuňáka obecného "Bluefin" za jediný den. Akci z týmu Ayashifishing odřekl Mirky Mlýnek i Venca. Průzkumná akce zbyla tedy na nás, na Tomísky!

Na polovinu října vyšlo počasí opravdu excelentní 25°C ve stínu a obloha bez mraků. Po 9.hodinové jízdě jsme si nemohli nic lepšího přát.
Tomáš Gabriel

V létě jinak nabité pláže zely prázdnotou. Ideální relax!

Tomísek & Tomísek na Big Game lodi.

Krásný den sliboval silné zážitky.

Nejprve jsme museli nalovit nástražní rybky, které mají tuňáci nejraději. Nejčastěji se lovily malí kranasy obecní, spolu s makrelami na cca. 50m hloubce.

Tomáš Poul

První pořádný záběr na sebe nenechal dlouho čekat. Zdolávání se chopil Tomísek.
Tomáš Gabriel

Dalo to zabrat, ale povedla se pěkná ryba. První Bluefin o váze přez 40 kg byl tu.
Tuňák obecný Bluefin

Pak, jako když utne a prakticky od 10:00 do 16:00 bez záběru.
Tomískovi po zdolávaní big fish, ve stále se pohupující lodi došli síly.... :o)
Tomáš Gabriel

Mezi 16:00 a 17:00 to opět přišlo. Naviják se naplno rozhrčel a tak se na řadu dostal i druhý Tomísek a byl z toho takovej parádní tuňák o váze 47 kg.
tunak obecny bluefin

tuňák obecný bluefin
tuňák obecný

Krásný den, zakončený krásnou rybou
tuňák obecný bluefin

Romantika na Jadranu.....

Výsledkem dvoudenního fishingu bylo celkem 7 ks tuňáků, z toho 3 ks byly ryby přez 40 kg. Ryby jsme lovili na malé sardinky a živé nástrahy. Nejvíce záběrů přicházelo ráno a po 17:00 hod. Obecně vzato, bylo pro nás velkým překvapením, jaký krásný Big Game je možné v Chorvatsku zažít. Moře není zdaleka tak pusté jak se zdá. Velcí tuňáci obecní se zde vyskytují ve velkých hejnech od července do konce října. Nejlepší bývá srpen, kdy je zátoka plná velkých obrů o váze i 300 kg, alespoň podle místních.

Závěrem:

Překvapilo nás krásné, slunečné počasí 25°C, které na konci sezóny, v polovině října v Chorvatsku panovalo. Všude byl krásný klid, pláže bez mačkajících se turistů. Po této stránce bylo Chorvatsko kouzelné. 

Tomáš Poul, Tomáš Gabriel

Fishing opravdu dobrý, nad naše očekávání, ale na naše české poměry poměrně drahý, který bohužel, dle našeho názoru, zastínila ještě větší hladovost provozovatele Big Game, který si z nás udělal dojnou krávu. Rádi bychom se do Chorvatska za rybami vrátili, ale pokud tomu někdy v budoucnu tak bude, zvolíme jinou cestu. 

Big Game Croatia - Music by HEKTOR 2014
Autoři fotografii - Tomáš Poul & Martin Urban
 

Novinky
NOVÉ CD LIFE 2018

Ve spolupráci s HUDEO.CZ, rádiem Fajn Rock Music & AB Records vydáváme po 3.letech naše nové řadové album LIFE 2018. Doufáme, že se bude líbit :) Klipový rok právě začíná.Všechny novinky
Doporučujeme