Foto & video: jít zpět

Tříhodinový TEST rybolovu v OMÁNU

V lednu za teplem a rybami do Ománu je dobrou volbou.

Na konci ledna 2016 jsme vyrazili do Ománu. Před odletem jsme měli obavy z toho, jaká bude v zemi bezpečnostní situace, jaké bude počasí a voda.

Po všech stránkách jsme byli velmi příjemně překvapeni. Stabilní počasí a čistota. Úplně ideálně vymyšleno pro evropana, který pokud možno spánek bez klimatizace, ale ve dne horký písek a teplou vodu.
Omán

28.1.2016 jsme společně s čechy Markem Bustou, Pepou Ondřejem a holkama podnikli krátký-odpolední test rybolovu v OMÁNU. Byli jsme zvědaví, jestli se tady dá vůbec něco chytit a jaké druhy. Už při prvním nahození bylo jasné, že ryby tady opravdu jsou. Pod lodí asi 0,5 m pod hladinou plavalo několik dorad, které agresivně útočily na všechno, co se hnulo.  
Tomáš Poul

Také se nám povedlo chytit několik pyskounů a pěkné wahoo, které Pepovi bohužel při vytahování do lodi spadlo. 


Největší rybu měl na prutu Marek. Bylo to něco, co nešlo na "kvalitní" vybavení místního rybáře zastavit. Po asi 2 minutovém boji nevydržel návazec a rybář o svůj životní úlovek přišel. 

Příště raději spoléhat na svoje osvědčené mašiny a ne na místních "dětské" hračky. :o)

Závěrem:
Omán je krásná a bezpečná země, kde se dá spojit relax s adrenalinem. V oblasti Salalah máte vše pěkně pod nosem. Pro ženy krásné pláže, kde absolutně nikdo neotravuje a pro nás fishermany moře plný ryb.

Přímo v hotelu se nabízí celodenní fishing na 8 hodin, tak i zkrácený 4 hodinový vč. plavby. Loď je plně dostačující 6 rybářům. S čistým srdcem mohu říci: "Omán je nejbližší exotika pro zimní dovolenou, kde je opravdu teplo, bezpečno a kde se dají chytat krasné ryby a to vše, za dobré peníze". 

Test máme za sebou a za rok na ostro :o)

Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme