Foto & video: jít zpět

Norsko VEIHOLMEN

V červnu roku 2016 jsme se vypravili prověřit nově nabízenou lokalitu VEIHOLMEN na ostrově SMOLA. Jaké jsou tu podmínky pro mořský rybolov? Byli jsme velmi mile překvapeni.

5.6. - 11.6. Jsme navštívili novou lokalitu, která je nově přístupná rybářům, abychom ji otestovali a za podpory BETISBAITS.EU prověřili místní populaci polaků. Co se týká vybavenosti kempu a lokality samotné jsme byli příjemně překvapeni. 

VEIHOLMEN - SMOLA
Veiholmen

Veiholmen se nachází na výběžku ostrova SMOLA. Co je zajímavé na této lokalitě je velmi rychlý přístup na otevřené moře. Během 10-15 minut plavby z loděnice chytáte zlomech velké tresky, mníky, halibuty apod. 

Po příjezdu na Veiholmen se nám dostalo vřelého přijetí od šéfa Bernyho, které se protáhlo do ranních hodin...

Pokud nefouká vítr kolmo na výběžek Veiholmen, lze téměř za každého počasí lovit ryby na pravé, či levé straně zúženiny ostrova.

Jedna z letošních prvních makrel ulovená Mirkym Mlýnkem...
 
V okolí Veiholmenu je velké množství mělčin, kde se dají velmi dobře lovit polaci na 5-25 m hloubkách. Velmi dobrá je pak lokalita tzv. PONORKA, kde probíhal souboj v lovu polaků mezi vyzyvatelem Vencou a Tomášem. 

Výborná nástraha na velký tresky od Kristián Pelagic Kozák. Pecka, doporučujeme!!!

Při lovu polaků hrají nekompromisní roli nástrahy ZOOM od Betisbaits.eu, které pokud nemáte, nechytáte :)
ZOOM

Kemp ve Veiholmen disponuje velmi dobře vybavenou filetárnou s mrazáky, pro několik rybářů. Bohužel je zde absence sušárny na plovoucí obleky. Ty jsme si po fishingu nechávali uschnout ve filetárně. Vedení kempu plánuje sušárnu vytvořit v nejbližší době.
Veiholmen - Smola

Na moře jsme vyplouvaly loděmi s GPS a echoloty, s motory TOHATSU 25HP, které jsou plně dostačující pro tuto oblast, kde se za rybami nejezdí dál jak 3-4 km od přístavu. Myslíme si, že by bylo dobré vybavit kemp ještě 1-2 kvalitními rychlými loděmi s motovy alespoň 50HP pro náročnější klientelu za příplatek. Mirky Mlýnek by si jistě rád připlatil :). 
Veiholmen - Smola

Závěrem:

Lokalita Veiholmen je velmi dobře situovaná nejen pro rybáře začátečníky, ale pro všechny, co mají respekt z moře a náhlých změn počasí, protože se za rybami nikam daleko nemusí a návrat do bezpečí je vždy rychlí. Dalším velkým pozitivem je cena za ubytování a pronájem lodí, která se pohybuje od 245 NOK na den/osoba. Rybolov ve Veiholmenu je pak velmi dostupný i pro rybáře, kteří chtějí do Norska svým autem, za nízké ceny a chtějí si skvěle zachytat. V kempu nám "zkušeným NORKŮM" chybí možnost zapůjčení silné lodě alespoň 50HP a sušárna na obleky "která mimochodem chybí ve většině kempů středního Norska :(", jinak není co lokalitě vytknout a můžeme ji jenom doporučit.


Kontakty: 

Hombre Havel 602168556 & BERNY 608327287

www.http://rybolovsmola.cz/

A pak, že to nejde :)
Veiholmen


Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme