Foto & video: jít zpět

Norsko JOSTOLEN & LILLEHAMMER

V září 2016 jsme navštívili další z kempů středního Norska, který se nachází na ostrově Smola na místě zvaném Jostolen. Jaké jsou zde podmínky pro rybaření, jak na nás zapůsobil kemp?

Naše putování jsme započali lovem štik na jednom z jezer nedaleko olympijského městečka Lillehammer..

9.9. - 10.9.2016 Lov štik na jezeru u Lillehammeru

Jezero pod Lillehammerem s naším norským kamarádem Ondou Pekárkem. Nicméně lov štik v tomto období byl velkým propadákem a za dva dny na vodě přišel pouze jeden záběr na štiku, kterou ukořistil Mirky Mlýnek. Jinak se zde nic zásadního nestalo. Jako zpestření dobrý, ale pro velký neúspěch nebudeme opakovat :) :)
ayas

Mirosl

Hory nad Lillehammerem připomínají sever okolí NordKappu.
A


8.9. - 10.9.2016 Smola Jostolen

Jostolen je kemp, kam se nejlépe dostanete přes cestovní kancelář Rybolovnorsko.com výhradně autobusem. Takže pro lidi, kteří chtějí jet na pohodu a o nic se nestarat. Kemp má několik chat a domků pro cca. 50-60 rybářů, které jsou v těsném sousedství, to znamená, že zde není úplně tolik soukromí, které by člověk chtěl. Soukromí zde ale najdete v privátních domech před vjezdem do kempu. 

Jostolen byl na konci léta v obležení žraloků ostrounů, kteří nám brali na kousky makrel při lovu jednoskvrnek.
T

Polaci se zde loví při výjezdu na moře, což je vzdálenost okolo 8 km, kterou musíte urazit.

Polaci se zde loví ale krásní, ve velkém množství.

Hojně se zde vyskytují i tresky jednoskvrnné, které se stejně jako štikozubci loví na kousek masa, nejlépe makrely.

Jostolen je vyhlášené místo na lov velkých mořských mníků. Vencovi se zde povedla tato mega brosma.

Kemp Jostolen.
Hek

Obecně vzato. Jostolen je místo pro lidi, co dávají přednost autobusové dopravě. K tomu je vše směrované, vč. ceny za pobyt, ve které je již cesta autobusem započítána. 

Kemp je čistý, jsou tu postavené nové domy, skvělé rybářské lodě, to vše zde najdete. Co je ale velkou nevýhodou kempu je to, že se zde musí za rybami jezdit na velké vzdálenosti minimálně 8 km z fjordu na otevřené moře. Na ty nejlepší fleky je to pak ještě dál. Kdo by měl zájem autobusem do Norska, kontaktujte:

www.rybolovnorsko.com 

Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme