Foto & video: jít zpět

Maledivy. Lov tropických ryb.

V lednu jsme ve spolupráci s Rybolovnorsko.cz navštívili safari loď na Maledivách a týden lovili ryby Indického oceánu, testovali rybářské pruty a navijáky PENN, DAIWA.

21.1. - 28.1.2017

Letos v lednu se nám podařilo vycestovat za rybami na Maledivy. Nemáme s rybolovem v tropech moc zkušeností, tak jsem byli rádi, že se k nám připojil Dedo 145 a Michal Kubíček, kteří nás do tajů rybolovu v teplých mořích, tak nějak vpravili.

Hra barev a náš tým na Male v módním oblečení www.pelagic.cz s DEDO 145 a KUBOU.

a

Tomáš PoulVzali jsem si s sebou jen silné vláčecí pruty, které jsme používali na popping a noční rybolov. Vybavení na trolling má Michal na lodi, takže není potřeba s sebou tahat velké a těžké multiplikátory. Na lodi vše fungovalo skvěle. Hned po příletu na nás čekal průvodce Dedo na letišti a pomohl nám se dostat na Safari loď.


Na lodi již nás očekával Michal Kubíček, který měl vše připraveno na troling, takže okamžitě po nalodění jsme vyrazili vstříc dobrodružství v maledivských atolech. První den jsme byli hodně unaveni z cesty, takže jsme postupně všichni odpadli a nabrali sílu na noční rybolov.


Během plavby se povedlo ulovit první Wahoo na trolling, které posádka okamžitě připravila k večeři. Řeknu Vám, není větší pochoutka než čerstvě ulovená ryba z moře, rovnou do kuchyně a potom na talíř. Po večeři začal výborný noční rybolov, plný adrenalinových soubojů s velkými rybami. Z vyprávění jsem měl informace o dlouhých nočních soubojích, trvajícím i několik hodin.ayashi fishing


Moc jsem tomu však nevěřil, ale brzy jsem to poznal na vlastní kůži. Když zabere velký žralok nebo rejnok, tak je to práce pro dva až tři rybáře, kteří se na souboji podílí a střídají se. S nástrahami je to velmi jednoduché, chytá se na rybičky, které v noci plavou kolem lodi. Potom vám stačí už jen olůvko a velký jednoháček. O tom, že v noci berou opravdu velké ryby svědčí první zlomený prut a prohraný souboj.ayashi fishing


Ráno nás přivítal nádherný den plný slunce a nádherně zbarveného moře. Tolik barev vody má snad opravdu jen moře kolem maledivských atolů. Hned po snídani jsem vyrazil s Dedo na malou loďku prozkoumat šelf. Po pár seznamovacích náhozech, přišel prudký záběr a já vím, že mám na prutě další splněný sen. Je to obrovský kranas, Maledivci nazývaný GT. Užívám si to teplo, šumění moře a kvílející brzdu navijáku. Záběr, ten moment překvapení, to se nedá s jinou rybou srovnat. Přál bych to zažít každému rybáři.

Tomáš Poul

Čus
Tomáš

Více informací na 
http://rybolovmaledivy.cz/

Doporučujeme!

Music by HEKTOR 2017

Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme