Foto & video: jít zpět

Lov štik ve Švédsku s Pavlem Brázdou

S celým týmem, který skvěle doplnil Pavel Brázda & Gunnar jsme zamakali a je na co se těšit!!! V červenci bude bomba filmík o peckový lokalitě ve Švédsku. Dozvíte se, kdy je tam nejlepší na štiky vyjet a na co je chytat. Podělíme se s Vámi o naše poznatky a zkušenosti s touto lokalitou. Brázdič se po pár letech útlumu s rybařením vrátil ve skvělý formě a předvedl nevídané.

Natáčení krátkého filmu o mořském rybolovu ve Švédsku probíhalo v termínu 14.5. - 18.5.2018

Akce se účastnil Pavel Brázda (Brázdič), Hektor Tomas & Rejža DAN.

Ve Švédsku jsme byli celkem 4x. 2x v květnu, 1x v září a 1x v listopadu. Tato akce nás měla utvrdit v tom, že zátoky Baltu jsou vhodné pro skvělé celoroční rybaření, což se potvrdilo. Společně s českou rybářskou legendou Pavlem Brázdou Brázdičem jsme se rozhodli navštívit švédské zátoky v květnu a natočit krátký film o tom, jak se zde rybaří. Akce proběhla nad naše očekávání. Za velmi krátkou dobu - 3,5 dne na moři, jsme nachytali spoustu krásných ryb, zejména štik.

tomas poul, pavel brázda

Brázdič se vrátil ve velký formě a předvedl nevídané. 
tomas poul, pavel brázda

Standardní rozchytávací štika ''60-75'' cm. Tato velikost brala nejčastěji. V jarní-podzimní a zimní měsíce se zde nejčastěji loví na hloubkách 0,5 - 1,5 m. V létě z důvodu vysoké teploty vody se štiky loví na větších hloubkách 10 - 15 m u skal, podvodních kopců apod. 
hektor tomas

Pavlovi se za 3,5 dne na vodě povedlo ulovit několik krokodýlů mezi 90-110 cm.
Pavel Brázda

Na moře jsme jezdili 2x denně. Naše vyjížďky se soustředili na ranní-dopolední a večerní hodiny, trvaly okolo 4 hodin a za jeden fishing jsme ulovili v průměru cca. 4-5 ks zubatých.

V jarních měsících se zde vyskytuje v hojném množství sleď. Loví se v průplavu nedaleko Jordo na hloubkách 6-8m
Tomas Poul

a jehlice u hladiny u skal a ostrovů v moři.
Pavel Brázda

Sledi a jehlice jsou skvělou pochoutkou na grilu :) 
Pavel Brázda

Ve Švédsku se rybaří celoročně, snad s výjimkou měsíců leden-únor. Hlavní lovenou rybou je štika, okoun, sleď a jehlice.

Jaro - (květen-červen) štiky se loví na hloubkách 0,5-1,5 m na jerky, woblery, gumy a mouchy. Záběry jsou nejčastěji hladinové a velmi brutální, doprovázené výskoky nad hladinu. Jehlice se loví na hladině u skal na malé woblery, plandavky a mouchy. Sledi na sleďové návazce na hloubkách 6-8 m.

Léto (červenec-srpen-1/2 září) - z důvodu vysoké teploty vody se štiky loví na větších hloubkách 10 - 15 m u skal, podvodních kopců na trolling, vertikální přívlač a živou rybu.

Podzim - (2/2 září-říjen) jako jaro

Zima - (listopad-prosinec) Ideální pro muškaření!!! Z důvodu nízké teploty vody je velmi úspěšným způsobem lovu muškaření. Štiky jsou ve studené vodě líné a na rychle pohybující se nástrahy útočí jen výjimečně. Testovali jsme na konci listopadu 2016. My na woblery, gumy, jerky ulovili 0-1 ryb denně, Gunnar na mouchy okolo 30 ryb denně.
----------------------------------------------------------------------------------
Zhodnocení:
Zátoky Baltského moře jsou krásným místem pro relax a odpočinek s parádním rybařením, krásnou přírodou a plážemi, které je možné v letních měsících během rodinné dovolené otestovat :) Vždy si zde skvěle zachytáme a vždy se sem budeme rádi vracet. 

Švédské Jordo je naší srdeční záležitostí a Gunnar velkým přítelem.
Pavel Brázda

Kontakt pro rezervaci pobytu bude zveřejněn brzy.

Novinky
18.7.2020

Právě jsme aktualizovali sekci MP3 klikni zde , kde si můžeš stáhnout a poslechnout naše poslední hudební novinky, které jsme natočili se zpěvákem Radimem Píbilem z Dr.Doll. Poslední vydanou peckou je oficiální song seriálu Za rybami světových moří - Ticho před bouří


Všechny novinky
Doporučujeme